HomeAdverterenNieuwsTerugblikContact
Wandelen
Nordic Walking
Afvallen en dieet
Testen en trainen
Sportcentrum
Hardlopen
Sportmedisch
Sportmaterialen
Ontspanning
 
Wij horen graag jouw mening over de website Lopersplatform!
 
Lopersplatform streeft naar het samenbrengen van vraag en aanbod in de lopersmarkt. Slagen we hierin en wat kunnen we verbeteren?
 
 
 
 
 
Boeken over Nordic Walking, hardlopen, wandelen
 
 
Plaats een oproep of bekijk het aanbod op ons online prikbord!

Ons online prikbord brengt sportersvraag en -aanbod bij elkaar. Op zoek naar een trainingsmaatje? Ervaringen uitwisselen? Iets in de aanbieding? Plaats een oproep!
 
 
Nordic walking Hardloopschema Coopertest
Eerste factor
1. De sportprestatie
 
 
Wat wordt er verstaan onder het begrip “prestatie”? Een atleet spreekt, wanneer hem naar zijn prestatie gevraagd wordt, meestal over zijn eindklassering en/of eindtijd in een wedstrijd of in een competitie. De wedstrijdsporter beoordeelt zijn prestatie meer in relatie tot die van de andere deelnemers of zelfs in relatie tot (club-, nationale of wereld-) records. Er zijn echter veel sporters die de eindklassering in een wedstrijd minder belangrijk vinden dan hun persoonlijke eindtijd in die wedstrijd. Zij beschouwen hun individuele prestatie in het licht van hun eigen eerdere resultaten of van hun persoonlijke records.

Prestatie Bepalende Factoren (PBF's)

De systematiek die TCT hanteert is gebaseerd op een zevental Prestatie Bepalende Factoren (PBF’s). Deze prestatiebepalende factoren zijn van zodanige aard dat het mogelijk is om aan elke factor een objectieve getalswaarde toe te kennen. Door gebruik te maken van computermodellen, gecombineerd met de meest actuele meetmethodes die voor de prestatiebepalende factoren voorhanden zijn, is een systematiek ontwikkeld die op elk gewenst moment zeer betrouwbare voorspellingen kan genereren met betrekking tot de wedstrijdprestaties waartoe de atleet op dat moment in staat is. Deze systematiek maakt het bovendien voor een trainer mogelijk om tijdens een trainingsperiode het trainingsprogramma zodanig aan de actuele situatie aan te passen, dat het uiteindelijke trainingsdoel zo efficiënt mogelijk (dat wil zeggen met een zo optimaal mogelijke inspanning / resultaatverhouding en een zo klein mogelijk overbelastings- / blessurerisico) door de atleet bereikt wordt. Het gedeelte van deze systematiek dat over de prestatie gaat, en over hoe deze prestatie over de tijd verandert, is opgenomen in een computermodel met de naam wedstrijdtijden-analyse (WTA).

Volgens TCT zijn de zeven prestatiebepalende factoren:

  1. V­max = hoogst haalbare gemiddelde snelheid
  2. Tmax = tijd die nodig is om Vmax te bereiken
  3. Fatigue 1 = eerste vermoeidheidsfase
  4. VT2 = tweede ventilatoire drempel
  5. Fatigue 2 = tweede vermoeidheidsfase
  6. VT1 = eerste ventilatoire drempel
  7. Fatigue 3 = intervalvermoeidheid
 
naar:

Op de hoogte blijven van aan-biedingen, achtergrondinfo en nieuwtjes?
 

GO Gel is een isotone gel die bij duurprestaties zonder water kan worden geconsumeerd. "Het werkt!", zegt Runner's World.

Uw advertentie hier?

Aanbieding NIC Magazine
Hét Nordic Walking tijdschrift
van Nederland. Nu tot 20%
korting op een abonnement
voor 1 of 2 jaar. Voor uzelf of als kadotip. Klik hier
Tot 20% korting op abonnement NIC Nordic Walking magazine: klik hier

Uw advertentie hier?

Design: DplusM | Powered by WebGenerator | Realisatie up!-marketing
&pn=400000&page=1. De sportprestatie&js=0&b=0&to=0>